LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështoi tre herë në zgjedhje/ Berisha: Bashës i kam thënë të japë dorëheqjen që në 2017

13 Shtator 2021, 19:32, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha, duke komentuar situatën në PD, zbuloi  se Bashës i ka kërkuar të japëm dorëheqjen që kur kam humbur zgjedhjet në 2013.

?Kur ka humbur zgjedhjet në vitin 2017, Bashës i kam thënë se duhet të japësh dorëheqjen. Në vitin 2021, nuk i thashë, por kërkova dhë u përpoqa që t?i jap eksperiencën time për zgjedhjet.

Lulzim Bashës i kam thënë privatisht çdo gjë që ka qenë në interes të demokratëve. Lulzim Bashës publikisht jam përpjekur ta mbështes për asgjë personale, por vetëm në interes të demokratëve.

Por Lulzim Basha është shprehur se unë kam qenë arkitekti i qëndrimeve të gabuara të PD. Burimet kanë qenë zyrtare, të huaja dhe jozyrtare vendase?, tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga