LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Të enjten filloj takimet nga Tirana

13 Shtator 2021, 20:15, Politikë CNA

Ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, deklaroi se ditën e enjte do të nisë lëvizja për bashkimin e partisë dhe zgjerimin e saj.

Ai tha se lëvizja do të fillojë në Tiranë dhe më pas do të kalojë në të gjithë Shqipërinë.

?Lëvizja për bashkimin e partisë dhe zgjerimin e saj, do të fillojë ditën e enjte në Tiranë, dhe pastaj do të kalojë në të gjithë Shqipërinë?, tha Berisha për Syri TV.

Më tej Berisha tha se Partisë Demokratike duhet t’i hapet frymëmarrja, pasi prurjet e reja në PD janë shumë të pakta.

“Jo vetëm të larguarit që nuk kthehen në PD, por edhe të rinjtë nuk ka ardhur. PD-ja i ka flukset e reja të domosdoshme. PD-së duhet t’i hapet frymëmarrja”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga