LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Luftimi në bazë do të marrë kohën e vet"/ Berisha: Synimi do të jetë realizimi i Referendumit

13 Shtator 2021, 20:48, Politikë CNA

Ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, është shprehur se luftimi në bazë do të marrë kohën e vet dhe se synimi i kësaj lëvizjeje do të jetë realizimi i Referendumit.

Ai ka thënë gjithashtu se padisktutim që do të jetë pjesë mbledhjeve e Partsë Demokratike.

?Padiskutim që do të shkoj në mbledhjet e Partisë Demokratike, po varet sipas axhendës që do të kem. Luftimi në bazë do marrë kohën e vet se do shkohet në të gjithë vendin dhe po e presim me interes të madh. Kur të përfundojë synimi është të realizohet Referendumi, si shkalla më e gjerë e demokracicë?, ka thënë Berisha për Syri TV.

Më tej ai shtoi se  në lëvizje është e hapur dhe mund të marrë pjesë kushdo.

?Takimet janë të hapura për ish-drejtues, drejtus, simpatizantë, lëvizjë për të gjithë ata që duhet të vijnë edhe nga grupi parlamentar. Lëvzija ime ka të bëjë me anëtarësinë e PD, por nuk synon krijimin e një grupi? shtoi ai.

I pyetur nëse njeh ndonjë opozitë që mund të fitojë ndaj Edi Ramës, ku është shpallur non grata, ai është përgjigjur se fitimi ka disa kushte.

?Kushti i parë i opozitës është të jetë sovvrane. Një opozitë e tillë, e cila fiton zemrat dhe mendjen e qytetatrëv, pavarësisht se e ka të ndaluar të udhëtojë këtu apo aty. Një opozitë josovrane nuk fiton kurrë. Demokracia vetëm ndihmon. Nëse PD ëhstë në këtë situatë pesimizmi që e zhyti, është vednimi krejtësisht pa asnjë bazë i zotit Basha?, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga