LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Angela Merkel mbërrin në Rinas

14 Shtator 2021, 08:03, Politikë CNA

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe delegacioni i saj kanë mbërriur në Rinas.

Zyrtarja e lartë gjermane u prit nga ministrja e Punëve të Jasthme, Olta Xhaçka dhe ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.

Vizita e Merkel në Tiranë vjen në kuadër të ?Procesit të Berlinit?.

Merkel nis turin e vizitës në Tiranë, në orën 10:20 dhe i pari me të cilin do të takohet do të jetë kryeministri Edi Rama.

Më pas do të ketë një pritje në Pallatin e Brigadave dhe pas takimit dhe krerët e Ballkanit Perëndimor, do të ketë  një konferenca të përbashkët mes Ramës dhe Merkel./CNA.al

Lajmet e fundit nga