LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama nuk e "lëshon" Ruçin/ Do jetë krahu im i djathtë

27 Gusht 2021, 17:28, Politikë CNA
Rama nuk e "lëshon" Ruçin/ Do jetë krahu im i

Kryeministri Edi Rama, ka mbledhur mbrëmjen e sotme grupin e vjetër parlamentar dhe atë që u zgjodh pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Në fjalën e tij para socialistëve, Rama është ndalur te i dorëhequri nga të gjitha funksionet politike, Gramoz Ruçi.

Rama tha se ata do të vijojnë të jenë një skuadër dhe se Ruçi do të jetë gjithnjë krahu i tij i djathtë.

?Këtu jam me anëtarët e mandatin të dytë dhe ato të mandatit të tretë, që sapo fillon. Por, ne këtu jemi e do të jemi një skuadër, që nga Gramozi, i cili do vijojë të jetë në krahun tim të djathtë, pavarësisht se tanimë i vetëçliruar nga çdo funksion. Askujt të mos i vijë keq, por askush nuk e zë dot atë vend. Shumë prej jush ishin e do të jenë sërish në Kuvend, të tjerë janë e nuk do të jenë në qeveri, por ne jemi një skuadër dhe ndryshimet e roleve herë pas here janë vetëm funksion i skuadrës, e cila do ja dalë të realizojë vizionin e PS për Shqipërinë?, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga