LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mandati i tretë qeverisës/ Rama mbledh sot grupin e ri dhe të vjetër parlamentar

27 Gusht 2021, 10:45, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot grupin e vjetër dhe të ri parlamentar.

Mësohet se mbledhja do të nisë në orën 19:00. Sipas asaj që raportohet në media, takimi ka në fokus bilancin për qeverisjen e kaluar dhe objektivat për qeverisjen e re.

Kujtojmë se Rama bëri të ditur se javën e ardhshme do të shpallë qeverinë e re.

?Qeveria e re do të shpallet javën e ardhshme dhe ju do të vijoni të gjithë punën deri në minutën e kalimit të detyrës, pa lënë asnjë ditë të shkojë kot. Kemi një skuadër kampione, ku ka shumë zgjedhje për çdo rol.

Kampionati 4-vjeçar që ka nisur të nesërmen e zgjedhjeve të fundit kërkon jo vetëm formacion të mirë qeverisës, një kryesi të mirë të grupit parlamentar apo një kryesi efektive të vetë partisë, por një stol rezervash të gjatë, për të pasur mundësi energjizimi të partisë.

Me shumë mirënjohje për të gjithë ju, mbështetjen, kontributin, ju falënderoj edhe njëherë për të gjithë këtë periudhë sfiduese kohe?, tha Rama në fjalimin e tij përmbyllës për mandatin e dytë./ CNA.al

Gati qeveria e re/ Rama tregon kur do shpallet kabineti qeverisës

Lajmet e fundit nga