LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëheqja e Mark Markut/ Oga: Është qesharake kur nuk ke bërë asgjë

27 Gusht 2021, 08:37, Politikë CNA

Gazetari Edi Oga, ka reaguar pas dorëheqjes të profesor Mark Markut nga mandati i deputetit.

Oga shprehet se dorëheqja është një akt për tu vlerësuar, por është qesharake kur nuk ke bërë asgjë.

Ndërsa komentin qëndrimin e Markut, i cili thekson se ?PD është kthyer në një parti që mbron interesat personale të kreut Lulzim Basha dhe të ish kryeministrit Sali Berisha.?, gazetari shkruan se ?Kështu ka qënë gjithmonë?.

Sipas Ogës në parti ka vetëm një mendim, mendimi i të parit, nga “dyshi” deri në fund, janë njësoj për çështjen e mendimit.

?Dorëheqja është gjithnjë një akt për t’u vlerësuar, por dorëheqja kur nuk ke bërë akoma asgjë, është qesharake. Më qesharak akoma motivi:

?PD po shndërrohet në një parti që mbron interesat personale të dy liderëve të vet, Berishës dhe Bashës, të një grupi të ngushtë drejtuesish të PD-së dhe ndoshta edhe të disa prej deputetëve të saj duke i tradhtuar interesat e atyre që e kanë mbështetur me aq mund, përkushtim e sakrifica?.

Kështu ka qenë gjithmonë Mark. Mos bëj sikur nuk e ke ditur! Kështu janë të gjitha partitë. Grupim interesash rreth dhe pranë kryetarëve.

Në parti nuk mund të kesh mendim ndryshe. Në parti duhet të bindesh dhe të shërbesh. Nëse nuk i bën dot këto, nuk je për parti. Partia nuk është për njerëz që duan t’u merret parasysh mendimi. Po të ishte e tillë, mbase do të isha edhe unë në ndonjë parti. Në parti ka vetëm një mendim, mendimi i “njëshit”, nga “dyshi” deri në fund, janë njësoj për çështjen e mendimit, dallohen vetëm nga “dividendi” ekonomik që ndajnë sipas aksioneve (njëshbythlëpirëse).

Sidoqoftë, bëre mirë Mark.

Nga sot je njeri pak më i lirë se dje?, shkruan Oga./ CNA.al

Lajmet e fundit nga