LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndihmuan Shqipërinë në shuarjen e zjarreve/ Soreca: Gushti, muaji i solidaritetit për BE

27 Gusht 2021, 15:04, Politikë CNA
Ndihmuan Shqipërinë në shuarjen e zjarreve/ Soreca: Gushti, muaji

Ambasadori i BE, Luigi Soreca e ka quajtur muajin Gusht si muajin e solidaritetit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Soreca i ka falenderuar Holandën dhe Çekinë për solidaritetin e treguar në situatën e zjarreve në Shqipëri, po ashtu edhe Shqipërinë për strehimin e afganëve.

Ai thekson se për BE dhe Shqipërinë fjala solidraitet nuk është një fjalë boshe, por e vërtetë.

?Shumë falënderime për burrat dhe gratë e helikopterëve holandez dhe çek. Ekipi Europë kontribuoi për të shpëtuar jetë dhe për të mbrojtur mjedisin.

Muaji Gusht ka qenë muaji i solidaritetit për Holandën dhe Çekinë , për ndërhyrjen e tyre në shuarjen e zjarreve në Shqipëri, por edhe për Shqipërinë që strehoi afganët në nevojë. Për Be dhe Shqipërinë solidariteti nuk ësht ënjë fjalë boshe, është e vërtetë?, shkruan Soreca./ CNA.al

Lajmet e fundit nga