LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Luftë" mes Bashës dhe Berishës/ Zbulohen prapaskenat e mbledhjes së Këshillit Kombëtar

27 Gusht 2021, 11:51, Politikë CNA

Anëtari i Grupimit për PD, Ibsen Elezi, ka folur sot në lidhje me situatën në Partinë Demokratike.

I ftuar në studion e A2 CNN, Ibsen Elezi, ish-kreu i degës së PD në Kukës, ka folur me tonë mjaft të forta në lidhje me atë çfarë po ndodh në PD, për të cilën tha se ka rënë një gropë, dhe do duhet forcë e madhe dhe fytyrë e re, për tu ngritur.

Duke reaguar në lidhje edhe me mbledhjen e Këshillit Kombëtar ditën e hënë, Elezi tha se ajo që duket qartë është ?lufta? mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

?Mbledhja e 30 gushtit është e turpshme. Basha po mbledh Këshillin Kombëtar për të forcuar pozitat e tij në raport me Berishën.

Sali Berisha e di mirë çfarë po ndodh dhe shkon e kap për qafe, mes Kuvendit. Sot kapen për qafe dhe nesër i futin thikën njëri-tjetrit?-tha Ibsen Elezi./CNA.al

Ibsen Elezi në krah të Mark Markut/ Bëri një akt të përgjegjshëm

Lajmet e fundit nga