LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-kreu i PD i “kyç” gojën deputetit të Bashës/ Tregon pse u largua Mark Marku

27 Gusht 2021, 12:10, Politikë CNA

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukës, aktualisht anëtar i Grupimit për PD-në, Ibsen Elezi ka folur sot në lidhje me situatën në PD dhe dorhëqjen e deputetit të zgjedhur, professor Mark Markut.

I ftuar në A2 CNN, Elezi komentoi edhe deklaratën e deputetit Tritan Shehu, i cili e cilësoi largimin e Markut, thjeshtë si ?një vendim individual?.

Duke iu përgjigjur deklaratës së Shehut, Elezi tha se ?Të gjithë këta që vinë nga nomenoklatura e vjetër e Partisë së Punës janë formuar si persona që mos e respektojnë dhe mos e duan lirinë.

Unë ia kam thënë publikisht Tritan Shehur, ti pastro figurën para se të ulesh në tryeza të debatosh?.

Sa i takon dorëheqjes së Markut, Elzi tha se është një akt që krijon situatë, kjo për shkak se ai ka dorëzuar mandatin e deputetit.

Gjithashtu Elezi paralajmëroi se ?Marku nuk po i kthen shpinën PD-së, po i kthen gjoksin. Ai do jetë pjesë e një përballje të brendshme brenda PD. Nëse do të dorëzohej, në këtë moment nuk do ishte pozitive?.

Sipas Elezit arsyeja pse Mark Marku mori këtë vendim është se PD sot nuk ka një garë reale dhe nuk është më një parti demokratike.

?Këta që janë sot pjesë drejtuese e PD, janë si pjesë e marrëveshjeve mes Sali Berishës dhe Bashës nuk është garë. Ti mbaj këtë, unë do mbaj atë. Nuk ka konkurencë reale, nuk është më një parti demokratike.

Kjo është arsyeja bazike që e detyron Markun të marrë këtë veprim?-tha Elezi.

Më tej, ai theksoi se ?Marku në këtë moment është një zë serioz. Është një njeri që ka një llogjikë të konsoliduar. Sot ai është pozicionuar saktë në përputhshmëri me bindjen e tij si individ.?/CNA.al

Tritan Shehu komenton largimin e Markut/ Ja ku duhet të fokusohet PD

“Luftë” mes Bashës dhe Berishës/ Zbulohen prapaskenat e mbledhjes së Këshillit Kombëtar

Deformimet mafioze në zgjedhje dhe protestat/ Elezi: Do tu tregojmë demokratëve se si i mashtroi Basha

Lajmet e fundit nga