LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

La mandatin e deputetit/ Bledi Kasmi - Mark Markut: Nuk na duhen qaramanë që ikin me bisht ndër shalë si ti

27 Gusht 2021, 17:22, Politikë CNA
La mandatin e deputetit/ Bledi Kasmi - Mark Markut: Nuk na duhen qaramanë

Kryeredaktori i RD (gazeta Rilindja Demokratike) Bledi Kasmi, ka dalë me një reagim në rrjetet sociale, pas dorëheqjes së Mark Markut nga mandati i deputetit.

Duke ironizuazuar largimin e tij, ai e etiketon Markun si një qaraman që nuk i duhet askujt.

Kasmi shton se një regjim nuk luftohet pa burra dhe gra të vendosur, nevojiten njerez që nuk ikin me bishtin ndër shalë por marrin përsipër sakrifica.

?Qaramanet nuk i duhen askujt

Ajo qe duhet kuptuar eshte se nje regjim nuk luftohet me qaramane qe katapultohen nga askundi.

Do burra e gra te vendosur qe nuk ikin me bishtin nder shale nga nje beteje, por njerez qe marrin persiper sakrifica.

Sa kohe nuk kuptohet kjo, atehere rruga eshte pa krye dhe kostot i paguajme te gjithe?, shkruan ai.

 

 

Lajmet e fundit nga