LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kadilli akuza të forta/ Heshtja e Bashës po inkriminon partinë në raport me SHBA

27 Gusht 2021, 17:03, Politikë CNA
Kadilli akuza të forta/ Heshtja e Bashës po inkriminon partinë

Anëtari i kryesisë së PD, Fatbardh Kadilli ka hedhur akuza ndaj Lulzim Bashës ku tha se heshtja e tij para kërkesë së SHBA-së për moslejimin e futjes së Berishës në Kuvend, po tensionon marrëdhëniet e partisë me një nga aleatët më të fortë.

Në një intervistë për Report Tv, Kadilli tha se Berisha duhet të ishte larguar që prej 2013 nga politika.

?Basha nuk ka pasur një qëndrim të qartë për çështjen më të rëndësishme në raport me SHBA, aleatin më të rëndësishëm që ka qenë pjesë që nga krijimi në ditën zero. Basha nuk po flet. Ça është ai kryetar që nuk flet dhe flet ish-kryetari? Për çfarë na duhet kryetrari?

Ne po shohim që Berisha po imponon modelin e tij edhe pas 30 vitesh. Prandaj ne nuk mund të ikim nga partia por duhet të luftojmë për ringritjen e saj, pasi Basha është një i mefshtë që nuk mund të bëjë liderin në parti.

Edhe po të mos ishte ngërçi me SHBA, Berisha nuk duhet të ishte në politikë që në 2013, që këtu ne kemi humbur besimin dhe moralitetin. Tani vjen SHBA e thotë se hoqët ju po kërkojmë ta heqim ne. Kështu ne bëhemi të pabesueshëm për demokratë dhe opozitën në vend?, tha Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga