LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD do të vijë në parlament me një dhëmballë të prishur”/ Rama sulmon ashpër Berishën

27 Gusht 2021, 17:57, Politikë CNA
“PD do të vijë në parlament me një dhëmballë

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër Sali Berishën gjatë fjalës së tij në takimin e me deputetët.

Me ironi Rama e ka cilësuar Berishën si dhëmballë të prishur, që i prish fytrën PD për aq kohë sa do të jetë në parti

?Opozita do të vije në parlament me një dhëmballë të prishur që nuk ka qëllim ta shkuli. Por kjo nuk është arsyeje për t?u marrë me PD dhe fytyrën që i është infektuar nga ajo dhëmballë. Sa kohë të jetë dhëmballa aty, PD nuk do ta votojë njeri.

Nuk duhet ta kemi në asnjë mënyrë luftën me PD. Në fund të mandatit nuk do vlerësohemi cfarë thamë dhe cfarë bëmë PD por sa më lart do ta ngjisim Shqipërinë këto katër vjet. Me opozitën do të kemi vetëm betejën politike që nuk do ta lëmë pa bërë por me një qasje të re?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga