LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbërrijnë 20.000 doza të vaksinës AstraZeneca/ Manastirliu: Mirënjohje Qeverisë Greke

14 Qershor 2021, 09:23, Lifestyle CNA
Mbërrijnë 20.000 doza të vaksinës AstraZeneca/ Manastirliu:

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se në vendin tonë kanë mbërritur 20.000 doza të vaksinës AstraZeneca falë ndihmës së Greqisë për Shqipërinë.

Ajo gjithashtu ka falenderuar qeverinë greke për këtë mbështetje.

?20,000 doza të vaksinës AstraZeneca kanë mbërritur në Aeroportin ?Nënë Tereza?, falë ndihmës së Greqisë për Shqipërinë.

#Mirënjohje qeverisë së Republikës së Greqisë për mbështetjen. Solidariteti na bën më të forte.

Do të #vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari?, ka shkruar Manastirliu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga