LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U dënua me dy vjet burg/ Hajdari: Llalla erdhi si prokuror me zgjedhje të Presidentit

1 Qershor 2021, 16:09, Aktualitet CNA
U dënua me dy vjet burg/ Hajdari: Llalla erdhi si prokuror me zgjedhje

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës Shkëlqim Hajdari ka deklaruar se ish-drejtuesi i Prokurorisë, Adriatik Llalla erdhi i kapur në krye të këtij institucioni.

Sipas tij, Llalla u bë rrezik për demokracinë sepse Prokuroria përfundoi me drejtues që ishin shokë të tij.

I ftuar në emisionin ?Top Talk? Hajdari u shpreh se Llalla ka ardhur si prokuror me zgjedhje të Presidentit.

?Duhet të themi që Adriatik Llalla erdhi i kapur në Prokurori dhe shërbeu për ta shkatërruar atë. Ai u bë rrezik për demokracinë se Prokuroria nën drejtimin e tij përfundoi me drejtues që ishin shokë të tij.

Llalla ka ardhur si prokuror i përgjithshëm pa e mbaruar mandatin si inspektor i lartë i deklarimit të pasurive dhe i konfliktit të interesit. Ai nuk kishte ndonjë gradë shkencore dhe ka ardhur si prokuror i përgjithshëm me zgjedhjen direkte të Presidentit dhe atë që kishte pushtetin në atë kohë?, u shpreh Hajdari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga