LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vaksina anticovid/ OBSH aprovon përdorimin e Sinovac

1 Qershor 2021, 15:02, Aktualitet CNA
Vaksina anticovid/ OBSH aprovon përdorimin e Sinovac

OBSH miraton përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19.

Lajmi u bë i ditur nga vetë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila garanton që kjo vaksinë plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit.

?OBSH miraton përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19, duke garantuar që  plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit?, ka shkruar Manastirliu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga