LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si trafikoheshin vajzat shqiptare gjatë vitit ’97/ “Njëra sot është gazetare e njohur”

1 Qershor 2021, 12:44, Aktualitet CNA
Si trafikoheshin vajzat shqiptare gjatë vitit ’97/ “Njëra

Pastori Paulin Vilajeti ka rrëfyer një histori të dhimbshme të ndodhur në 1997, kohë kur vajzat trafikoheshin nga grupet kriminale dhe ku shfrytëzoheshin për prostitucion.

I ftuar në emisionin ?Shqipëria Live?, pastori ka kujtuar historinë e një vajzë të cilën e shpëtoi dhe sot ajo është bërë një prej gazetareve më të njohura në Britaninë e Madhe.

?Kur pashë intervistën e vajzës mu rikthye viti ?97, është koha më e errët e vendit. Grupet kriminale i merrnim vajzat fshehurazi në makinë e i dërgonin prostituta. Më kanë qëlluar dy raste, tentova por nuk ia dola, shkova vonë, ato i kishin marrë. Historinë e njërës e di dhe lavdi zotit është mirë, kurse fatin e tjetrës nuk e di. Një prej vajzave që do të trafikohej është bërë një prej gazetareve më të njohura në Britaninë e Madhe?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga