LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

21 Janari/ Artan Hoxha: Çfarë më kërkoi PS kur erdhi në pushtet

31 Maj 2021, 19:49, Aktualitet CNA

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur për vrasjen e 4 protestuesve në Bulevard, pas rihapjes së dosjes së 21 Janarit.

Hoxha tha se ka qenë shumë i interesuar që kjo ngjarje të zbardhej, ndaj tregoi se ka dorëzuar çdo pamje filmike që ai kishte.

Ai deklaroi që të shikohen pamjet filmike të operatorëve, pasi pretendon se aty mund të ketë prova shumë të rëndësishme.

Gjithashtu gazetari tregoi në emisionin ?Log? të Endri Xhafos se PS e kishte kontaktuar kur kishte ardhur në pushtet dhe i kishte kërkuar të dhëna për drejtuesit që kanë qenë në krye të detyrës në kohën e PD-së dhe që ishin ende në detyrë.

?Në të tre rastet e hetimeve, unë jam interesuar vetë dhe kam dërguar pamje në lidhje me ato që unë kisha, sapo PS-ja ka ardhur në pushtet më kanë kërkuar të dhëna për drejtuesit që kanë qenë në krye të detyrës në kohën e PD-së dhe vijonin të ishin sërish në krye të detyrës, menjëherë sapo kuptova një gjë të tillë unë heshta, se mua më interesonte që të zbardhej ngjarje?, rrëfeu gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga