LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja e 21 Janarit/ Artan Hoxha zbulon pengun: Ka prova të rëndësishme

31 Maj 2021, 19:40, Aktualitet CNA

Gazetari Artan Hoxha ka folur mbrëmjen e sotme për ngjarjen e 21 Janarit, ku mbetën të vrarë 4 protestues në Bulevard.

Pas rikthimit të hetimeve për dosjen e 21 Janarit, Hoxha tregoi me detaje rolin e tij dhe situatën në protestën e përgjakur.

Ai tregoi në emisionin ?Log? të Endri Xhafos se i ka mbetur peng të shikojë pamjet filmike të operatorëve, pasi pretendon se nga to do të dalin prova të rëndësishme.

?Unë kam shkuar dy orë para dhe kam parë lartësitë. Unë jam përpjekur që të zgjedh vendin që të shikoja vendin që të shikoja derën e kryeministrisë. Unë kisha pozicionin më të mirë për të parë ngjarjen se nuk kisha unë në dorë filmimin.

Pengu im është se nëse do të kemi mundësi të shikojmë se çfarë kanë filmuar të gjithë këto operatorë, pasi do të dalin prova me të vërtetë të rëndësishme?, u shpreh ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga