LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PD denoncoi rënien e suvasë te Pediatria/ Reagon QSUT: Kanë nisur hetimet

1 Qershor 2021, 12:02, Aktualitet CNA
PD denoncoi rënien e suvasë te Pediatria/ Reagon QSUT: Kanë nisur

Qendra Spitalore Universitare ?Nënë Tereza? (QSUT) ka reaguar pas incidentit të ndodhur ditën e sotme në dhomat e Pediatrisë ku u shemb suvaja.

QSUT sqaron se në dhomë ndodheshin dy pacientë të vegjël se dhe gjendja shëndetësore e dy të vegjëlve aktualisht paraqitet e mirë, pa dëmtime.

QSUT njoftohet gjithashtu se një grup ekspertësh ka nisur hetimet për të vlerësuar shkaqet e incidentit dhe marrjen e masave.

Reagimi i QSUT:

Një incident ka ndodhur sot paradite në Shërbimin e Pediatrisë së Specialiteteve 1 në QSUNT, në pavionin ekzistues, si pasojë e shkëputjes së një pjese suvaje nga tavani i një dhome.
Menjëherë personeli mjekësor ka ekzaminuar dy pacientët e vegjël që ndodheshin në dhomë dhe gjendja e tyre aktualisht paraqitet e mirë, pa dëmtime.
Një grup ekspertësh nga Drejtoria e Shërbimeve Mbështetëse e QSUNT, po kryen një vlerësim teknik për shkaqet e incidentit për marrjen e masave të menjëhershme./CNA.al

Lajmet e fundit nga