LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Sa i ka kushtuar krimi shoqërisë”/ Prokurori i Përgjithshëm vihet me shpatulla pas murit

1 Qershor 2021, 11:44, Aktualitet CNA

Kreu i organit të akuzës, Olsian Çela është vënë me shpatulla pas murit, sot gjatë raportimit në Komisionin e Ligjeve.

Deputetja socialiste e ka vënë para numrin një të Prokurorisë, duke i shtruar disa pyetje elementare që i ka çdo qytetarë, kur dëgjon Kryeprokurorin që flet për statistika dhe performance.

Deputetja Hysi është ndalur tek krimet seksuale, duke ngritur si kërkesë rritjen e masës së ndëshkimit.

?Rasti i Kavajës. A duhet një politikë penale më të ashpër dhe agresive për krimet seksuale dhe dhunës në familje. Mendoj që të jetë një nga rekomandimet e 2021, politika penale më ashpër për krimet seksuale, krimet seksuale, shantazhimit që i bëhet vajzave me videot erotike ?, ka pyetur  Hysi.

Deputetja socialiste ka vijuar edhe më tej, duke e bombarduar me pyetje kryeprokurorin.

?Sa i ka kushtuar krimi shoqërisë? Nuk e di se pse kemi një rritje të pushimit të çështjeve penale. Shoh që kemi më pak pezullime që është me vjedhjet. Çfarë ka ndodhur se ka më pak çështje të dërguar në gjykatë? Pse kemi një nivel të lartë të vendimeve të pafajësisë? Përse nuk kemi mos ekzekutim të veprave penale??, ka pyetur Hysi./CNA.al

Lajmet e fundit nga