LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Soreca: Në Shqipëri do të vijnë vaksina çdo javë deri në muajin gusht

31 Maj 2021, 20:29, Aktualitet CNA

Rreth 11 mijë  e 700 doza të tjera vaksinash të Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Rinas.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar dhe ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca.

Ai shkruan se vaksinat do të vijnë çdo javë deri në fund të Gushtit për të arritur 145 mijë.

?Partia e pestë e BioNTech / Pfizer e financuar nga BE sapo mbërriti! Një total prej rreth 20,000 Pfizer janë dorëzuar tashmë në maj duke ndihmuar në luftën kundër COVID-19. Vaksinat e financuara nga Bashkimi Evropian do të vijnë çdo javë deri në fund të Gushtit për të arritur 145K.?/CNA.al

 

20,000 Pfeizer vaccines anti-#COVID19 already arrived in #Albania?? in the last month.#EU??deliveries facilitated by ?? will continue until August. #StrongerTogether ?????#TeamEurope????for?? https://t.co/dS3KtTZ5mp

? Luigi Soreca?? (@LSorecaEU) May 31, 2021

 

Lajmet e fundit nga