LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Olta Xhaçka në samitin e NATO-s: Shqipëria mbështet konceptin e ri strategjik

1 Qershor 2021, 15:17, Aktualitet CNA
Olta Xhaçka në samitin e NATO-s: Shqipëria mbështet

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka mori pjesë në samitin e NATO-s që u zhvillua online për shkak të pandemisë.

Olta Xhaçka në një postim në Facebook shprehet se përgëzoi Sekretarin e Përgjithshëm, Jens Stoltenberg dhe se Shqipëria mbështet konceptin e ri strategjik.

?Diskutime të frytshme sot në takimin e Ministrave të Jashtëm të NATO-s, ku përgëzova Sekretarin e Përgjithshëm, Jens Stoltenberg për agjenden ambicioze të NATO2030. Shqipëria mbështet konceptin e ri strategjik që do të garantojë siguri kolektive për dekadat e ardhshme. NeJemiNATO? mbyllet postimi./CNA.al

Lajmet e fundit nga