LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi bën deklaratën e fortë/ Rama ka kërcënuar ambasadorët

30 Mars 2021, 19:37, Politikë CNA
Kryemadhi bën deklaratën e fortë/ Rama ka kërcënuar

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen  e sotme, teksa poo fliste për drejtësinë.

Ajo tha se drejtësia do të çlirohet pas 25 prillit, ndërsa pretendon se edhe ekranet televizive dhe ndërkombëtarët do të jenë të lirë.

Kjo pasi Kryemadhi pretendon se ambasadorët janë kërcënuar nga kryeministri Edi Rama që do mos bëjnë deklarata kundër tij.

?Pas 25 prillit të jesh e bindur se ekranet televizive do të jenë të lira. Të parat do jenë ekranet televizive, të dytët do jenë ambasadorët tanë, ndërkombëtarët. Ambasadorët nuk janë të kapur por janë të kërcënuar nga qeveria që po bëre deklaratë kundër meje unë do ju kthej mbrapsht.

E dyta, nuk do lodhin më veshët tanë dhe qytetarët duke bërë hipokrizi, se ne e dimë shumë mirë se çfarë ndodh. Nuk e dimë ne vetë por qytetarët?, theksoi kryetarja e LSI-së në emisionin ?Tempora? në Ora News./ CNA.al

Lajmet e fundit nga