LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është një lolo”/ Zbulohet niveli i Agron Gjekmarkajt

30 Mars 2021, 16:23, Politikë CNA
“Është një lolo”/ Zbulohet niveli i Agron Gjekmarkajt

Agron Gjekmarkaj i cili deri tashmë është hequr si analist, sot e shohim me një fytyrë tjetër, duke kandiduar për deputet për Partinë Demokratike. Sot, analistin poshtë e përjetë e shohim me fytyrën e atij që lëpin atje ku ka pështirë.

Ditën e djeshme vet Gjekmarkaj u shpreh se kishte pirë verë me kryeministrin Edi Rama, për të cilin sot nuk lë fjalë pa thënë.

Me një nivel tejet të ulët, ikën atje ku ka interes, duke shitur veten për një karrige deputeti. Por sot të gjithë e kanë kuptuar pafytyrësinë e Gjekmarkajt. Edhe vetë kryeministri Edi Rama, nga Lezha ku zhvilloj takimet e tij me banorët e këtij qarku u shpreh se Agronin e Lulit e njeh mirë dhe ai nuk është gjë tjetër, veçse një lolo.

Më tej ai u shpreh për Markun  se ai nuk shkon dot në punë.  Sipas tij, ata nuk kanë asnjë lidhje me sfidat që ka Lezha.

“Ju thashë mos votoni Fran Frroku dhe ja ku përfundoi në burg, tani ju them mos votoni Mark Markun, ai nuk do shkojë në burg, por nuk shkon as në punë, mirë Markun, por Gjekmarkun c’e doni? Një lolo, unë e njoh nga eksperienca ime se kam pasur disa përballe me të, si mund të ulet niveli deri këtu dhe ç’lidhje kanë me sfidat që ka Lezha, ne duam ta çojmë Lezhën në një nivel tjetër ekonomik, duke hapur kantiere publike, po flas për investime të mëdha”, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga