LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Po i përdor vaksinat për fushatë’/ Rama ‘shfajësohet’ në Lezhë: Nuk na ranë nga qielli

30 Mars 2021, 16:13, Politikë CNA
‘Po i përdor vaksinat për fushatë’/ Rama

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me strukturat e Partisë Socialiste në Lezhë i është përgjigjur dhe akuzave se po e përdor vaksinimin  për fushatë elektorale.

Rama tha se  vaksinat anti-Covid nuk ranë nga qielli, por realizimi i marrëveshjes sipas Ramës u arrit falë punës dhe falë këmbënguljes për sigurimin e dozave për të shpëtuar jetët e qytetarëve.

?Na thotë se vaksinimin po e bëjmë për fushatë. Si po e bëjmë? Kur ne jemi vendi që pas një përpjekje të gjatë siguruam vaksinim masiv. Nuk kishim asnjë vaksinë dhe sot bëjmë vaksinim masiv. Përse e bëjmë këtë ?se vaksinat na ranë nga qielli apo e bëmë planin që vaksinat të vinin në kohën e fushatës zgjedhore? Jo ne bëjmë sot vaksinim masiv sepse ne dimë të bëjmë detyrën tone?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga