LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debate në mbledhjen e KQZ-së/ PS: Kompetencën për të vendosur fletën e votimit e ka Celibashi, ju çohuni nga tavolina

30 Mars 2021, 17:22, Politikë CNA
Debate në mbledhjen e KQZ-së/ PS: Kompetencën për të

Në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për miratimin e fletës së votimit ka nisur një debat mes anëtareve dhe përfaqësuesit të Partisë socilaiste, Eridian Salianji.

Ky i fundit është shprehur se miratimi i fletës së votimit është  kompetencë e Kryekomisionerit Ilirjan Celibashi dhe se anëtarët e tjerë duhet të çoheshin nga tavolina.

?Komisioni nuk e ka kompetencë, duhet të vendosë kryekomisioneri fletën e votimit. Ne nuk kemi përse bëjmë me shkrim kërkesë, ne flasim në momentin që shqyrtohet akti i fletës së votimit. Ju duhet të çoheni nga aty (rregullatori) dhe të ulet Celibashi, të vazhdojmë mbledhjen derisa të vendoset fleta?, u shpreh Salianji./CNA.al

Lajmet e fundit nga