LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Balla akuza të forta Kryemadhit/ Lista e LSI-së në Elbasan fsheh njerëz që kanë probleme me drejtësinë

30 Mars 2021, 19:23, Politikë CNA
Balla akuza të forta Kryemadhit/ Lista e LSI-së në Elbasan fsheh

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla tha në një intervistë me gazetaren Ilva Tare se në Elbasan Lëvizja Socialiste për Integrim ka në listën e kandidatëve për deputetë persona që kanë probleme me ligjin.

?Në vlerësimin tim lista e LSI-së fsheh njerëz që kanë probleme me drejtësinë, për të cilët unë kam ngritur gishtin, në Cërrik ish-kryetari i Bashkisë është i kallëzuar në SPAK, apo ish-kryetarja e Bashkisë Përrenjas,? ? u shpreh Balla duke mos e zgjatur më tej komentin për parti të tjera të opozitës.

I pyetur për vlerësimin e kundërshtarëve politikë, Balla nuk preferoi të komentonte, por këmbënguli se PS do të jetë e suksesshme në zgjedhjet e 25 prillit në Eblasan dhe tha se opozita do të marrë vetëm tre-katër mandate.

?Bashkia e Elbasanit nuk ekziston në listën e Partisë Demokratike, PD do ketë tre apo katër mandate në Elbasan asnjë nga kandidatët e parë nuk do të ketë lidhje me Bashkinë Elbasan,? ? u shpreh Balla, duke këmbëngulur për çështje të thjeshtë.

Balla këmbënguli se të gjitha sondazhet nxjerrin PS-në fituese të zgjedhjeve dhe tha se objektivi minimal është marrja e 78 mandateve dhe maksimali 88./euronews

Lajmet e fundit nga