LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk e keni parë në ndonjë telefon të Apple deri tani/ Zbuloni tiparin e ri të iPhone 13

16 Shkurt 2021, 13:48, Tech CNA
Nuk e keni parë në ndonjë telefon të Apple deri tani/

iPhone 13 pritet të prezantohet më vonë këtë vit por detajet e para rreth tij kanë dalë nga youtuber të ndryshëm.

Një nga thashethemet më të fundit tregon që iPhone i ri do të ketë një tipar ekrani që do të rrijë gjithmonë i ndezur. Kjo veçori u diskutua në një video në YouTube nga EverythingApplePro EAP. Vidoe ka arritur gjysmë milioni shikime në Youtube.

Leaker Max Weinbach përdor videon për të folur në lidhje me një ekran iPhone gjithmonë të ndezur që do të tregojë gjëra të tilla si përqindja e baterisë tuaj dhe kohën edhe kur ekrani është i kyçur. Ai nuk sugjeron që ekrani do të mbetet i ndritshëm shpërqendrues. Weinbach tha: “do ta shfaqë atë ashtu si jeni mësuar tani, përveç errësimit dhe vetëm përkohësisht”.

Shumë pajisje Android kanë ekrane të ndezura për vite me rradhë. Edhe pse tipari sigurisht nuk është i ri ose i teknologjisë së lartë, do të ishte i ri për adhuruesit e iPhone që nuk kanë përdorur një markë tjetër të smartphone. Apple Watch Series 5 ishte ekrani i parë gjithmonë i ndezur për një pajisje Apple.

Videoja e Weinbech gjithashtu përmend një mënyrë astrofotografie të Apple për t’ju ndihmuar të zbuloni Hënën dhe yjet. Me sa duket moda do të ndizet automatikisht kur përballeni me kamerën tuaj drejt qiellit. Përmirësime në tiparin MagSafe të iPhone 12 janë gjithashtu të mundshme. Ashtu si me të gjitha thashethemet, ne nuk do ta dimë me siguri se do të shohim që këto karakteristika të marrin jetë derisa Apple të bëjë komente zyrtare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga