LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të realizoni sfidën e siluetit në “Tik Tok?”/ Truku për të përfunduar trendin e momentit

30 Janar 2021, 13:36, Tech CNA
Si të realizoni sfidën e siluetit në “Tik Tok?”/

Sfidat e Tik Tok ndryshojnë në shkallë të vështirësisë, por për fat të mirë kjo është mjaft e lehtë pasi të dini se si.

Si të realizoni Sfidën e Siluetit në Tik Tok?

Sfida e Siluetit është zakonisht dikush që pozon përpara një dere dhe pastaj papritmas kthehet në një siluetë kur dritat fiken. Sfida e Siluetit është zakonisht dikush që pozon përpara një dere dhe pastaj papritmas kthehet në një siluetë kur dritat fiken.

Shumë njerëz përdorin këngën “Freak” të Doja Cat, në të cilën ajo provon këngën e Anka nga vitet 1950.

Ka disa video shpjeguese të ?Sfidës së Silikimit? të Tik Tok në aplikacion, por një nga më të mirat është nga një përdorues i quajtur @nurseswilling .

here?s a tutorial for anybody wanting to do the #silhouettechallenge pic.twitter.com/KnYuarZkBj

? e. (@eral__) January 27, 2021


Videoja e tyre shpjegon se si mund të gjeni një filtër Snapchat të quajtur “vin rouge” që ju ndihmon të krijoni një pamje siluetë shumëngjyrëshe pa nevojë për ndriçim të veçantë. Në videon @nurseswilling shpjegon se hapni Snapchat, shkoni te filtrat dhe më pas klikoni Explore.Pastaj kërkoni për “vin rouge”.

Pastaj mbështesni telefonin tuaj gati për të filmuar, fikni dritat në dhomën tuaj, por lini një derë të hapur në korridor dhe sigurohuni që dritat e korridorit janë të ndezura.Ju duhet të shihni në ekran që kjo krijon një pamje siluetë.

Kjo do të thotë që ju më pas mund të performoni vallëzimin tuaj ose cilindo stil të Tik Tok-ut që shpresonit të bëni në këtë formë siluetë. Nëse keni krijuar një kontrast të papritur nga pozimi normal në siluetë, atëherë do të duhet të filmoni klipet veçmas pasi dikush do të ketë nevojë për filtrin dhe një nuk do të ketë.Pastaj thjesht redaktoni ato së bashku.Sigurisht, kjo do të thotë që ju do të filmonit videon jashtë aplikacionit Tik Tok.Pastaj do të duhet ta ngarkoni në Tik Tok pasi të keni përfunduar.

Ju gjithmonë mund të provoni të njëjtat hapa, por pa një filtër snapchat dhe të vendosni një dritë me ngjyrë në korridorin tuaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga