LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Twitter po mendon të paguajë përdoruesit për statuset në platformë

13 Shkurt 2021, 14:28, Tech CNA
Twitter po mendon të paguajë përdoruesit për statuset

Twitter mund të fillojë t’u sigurojë përdoruesve stimuj financiarë për të qëndruar në platformë. CEO Jack Dorsey ka zbuluar se rrjeti i mediave sociale po kërkon një sistem dixhital pagese që mund t’i lejojë ndjekësit të paguajnë për statuset.

Sipas mediave të huaja, Dorsey tha se tipari do të ndihmonte platformën e medias sociale të fitonte më shumë para dhe ?angazhim? nga baza e saj prej 192 milionë përdoruesish të përditshëm.

?Mendoj se gjëja e parë në të cilën duam të përqendrohemi është ?mbështetja? ekonomike për njerëzit që po kontribuojnë në Twitter?, tha ai në Konferencën Virtuale të Teknologjisë dhe Internetit Goldman Sachs.

Futja e këtyre shërbimeve për përdoruesit dhe veçoritë e reja do ta ndihmonin kompaninë të diversifikonte të ardhurat e saj, të cilat aktualisht i fiton kryesisht nga shitja e reklamave në Twitter.

Kompania tha të martën gjatë një thirrje fitimesh me analistët se ai nuk priste që abonimet të ishin domethënëse për të ardhurat e kompanisë deri në vitin e ardhshëm./ CNA.al

Lajmet e fundit nga