LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Truku që ju ndihmon të modifikoni shkrimin tuaj në WhatsApp

31 Janar 2021, 15:04, Tech CNA
Truku që ju ndihmon të modifikoni shkrimin tuaj në WhatsApp

Dëshironi të tronditni miqtë tuaj në WhatsApp? Ekziston një truk gjenial që ju lejon të modifikoni se si duken tekstet tuaja.

Është e mundur që  mesazhet tuaja WhatsApp të bëhen më të theksuara ose të pjerrëta, të shtoni një efekt hyrëse dhe madje të ndryshoni fontin.

Si të ndryshoni fontin WhatsApp?

Është gjithashtu e mundur të ndryshoni mesazhet tuaja në një font të fshehtë ?monospace?. Një font me një hapësirë ??është ai ku çdo shkronjë dhe karakter zë saktësishttë njëjtën sasi hapësire horizontale.

Së pari, do të duhet të lokalizoni ikonën e ?backtick?, e cila duket si një apostrofë e kundërt. Në telefonin tuaj, thjesht mbani të shtypur ikonën e apostrofit dhe ajo do të shfaqet. Pastaj, vendosni tre nga ata para dhe pas mesazhit tuaj, si kjo: “” teksti shkon këtu ”

Si të theksoni një mesazh në WhatsApp?

Teksti i theksuar është një mënyrë e shkëlqyeshme për të theksuar një fjalë ose frazë: e  theksuar .

Mund të bëjë gjithashtu që një mesazh të dalë në pah, i cili mund të jetë i dobishëm në bisedat në grup.

E vetmja gjë që duhet të bësh është të vendosësh një yll në të dyja anët e fjalës ose frazës që po përpiqesh të inkurajosh, si kështu: * teksti shkon këtu *

Kjo do ta bëjë mesazhin tuaj të duket i theksuar për ju dhe për të gjithë të tjerët që e shohin atë.

Si ta bëni shkronjën e pjerrët të tekstit WhatsApp

Në mënyrë të ngjashme, është gjithashtu e mundur të bësh shkronja të pjerrëta të mesazheve WhatsApp, e cila është e shkëlqyeshme për theksim: italics .

Ajo funksionon saktësisht duke përdorur simbole të ndryshme. Ju duhet të vendosni një nënvizim në të dy anët e fjalës ose frazës që po përpiqeni të redaktoni, si kjo: _teksti shkon këtu_./ CNA.al

Lajmet e fundit nga