LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Viti i jashtëzakonshëm për Twitter/ Shënon rekord të ardhurash

10 Shkurt 2021, 12:58, Tech CNA
Viti i jashtëzakonshëm për Twitter/ Shënon rekord të

Twitter ka shënuar rekord të ardhurash për tremujorin e fundit të vitit 2020, duke vërtetuar atë që shefi ekzekutiv i saj tha se ishte “një vit i jashtëzakonshëm” për platformën.

Platforma e mesazheve sociale tha se të ardhurat u rritën me 28% në 1.29 miliard dollarë krahasuar me tremujorin e fundit të 2019.

Në janar, Twitter i ndaloi Donald Trump aksesin në platformë, të cilën analistët e menduan se mund të kishte një ndikim këtë tremujor.

“Ne jemi një platformë që është padyshim shumë më e madhe se çdo temë ose ndonjë llogari,” tha shefi Jack Dorsey.

Rezultatet e tremujorit të katërt të Twitter mundën pritjet e analistëve për fitime dhe të ardhura, por nuk arritën t’i përmbushin ato për rritjen e përdoruesve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga