LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tik Tok surprizon përdoruesit/ Aplikacioni bashkohet me Universal Music

9 Shkurt 2021, 13:20, Tech CNA
Tik Tok surprizon përdoruesit/ Aplikacioni bashkohet me Universal Music

TIK TOK dhe Universal Music Group (UMG) kanë bërë një aleancë. Universal ka disa nga artistët më të njohur në botë në arkivën e tij, kështu që njoftimi është një lajm i shkëlqyeshëm për përdoruesit e Tik Tok. Marrëveshja do të thotë që përdoruesit e Tik Tok do të kenë më shumë akses në këngë nga artistë të Universal si Ariana Grande, Justin Bieber dhe Mariah Carey.

Të dyja kompanitë kanë thënë gjithashtu se po punojnë së bashku për karakteristika të reja dhe emocionuese për aplikacionin. Përdoruesit e Tik Tok tani do të jenë në gjendje të përdorin katalogun e plotë të muzikës të Universal për të krijuar videot e tyre.Është gjithashtu një lajm i shkëlqyeshëm për artistët sepse ata do të kompensohen kur të përdoren këngët e tyre.

Universal ka të ngjarë të përdorë marrëveshjen për të promovuar muzikë të re dhe për të gjeneruar sukses të mëtejshëm për talentin që përfaqëson.Tik Tok tashmë ka qenë përgjegjës për një numër hitet virale.

“Aleanca” e re tregon se etiketat muzikore e kuptojnë rëndësinë e Tik Tok në suksesin e tabelës.Artistët gjithashtu po zbulojnë se një rutinë vallëzimi që mund të rikrijohet në Tik Tok mund të shohë një këngë që rritet në top lista.Marc Cimino, Drejtori i Përgjithshëm i Operacionit tha: “Kjo aleancë përcakton një shembull të gjerë të industrisë së kompanive të mediave sociale që pranojnë, respektojnë dhe kompensojnë krijuesit e muzikës, këngët e të cilëve janë thelbësore për platformat e tyre.

“Ne e vlerësojmë partneritetin e Tik Tok dhe shpresojmë të punojmë së bashku për të siguruar mbështetje dhe mundësi për këngëtarët tanë.”Tik Tok më parë ka nënshkruar marrëveshje me kompani të tjera muzikore si me Sony Music dhe Warner Music Group./ CNA.al

Lajmet e fundit nga