LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të riktheni fotot tuaja të fshira në Instagram?

3 Shkurt 2021, 12:07, Tech CNA
Si të riktheni fotot tuaja të fshira në Instagram?

Instagram ka shtuar një mënyrë të re për të marrë përsëri fotot tuaja të fshira. Do të thotë nëse i keni fshirë aksidentalisht, do të keni 30 ditë kohë për ti rimarrë ato. Sistemi i ri punon jo vetëm për fotot, por edhe përmbajtje të tjera, duke përfshirë video, foto, video të IGTV dhe story.Sidoqoftë, Storyt janë një përjashtim unik ato do të qëndrojnë në dosjen tuaj të fshirë kohët e fundit vetëm për 24 orë.Por për gjithçka tjetër, do të keni 30 ditë kohë për të rikuperuar përmbajtjen.

“Tani për herë të parë, ju mund të rishikoni dhe rivendosni përmbajtjen e fshirë në aplikacionin Instagram”, shpjegoi Instagram.

Si të riktheni fotot e fshira në Instagram?

Së pari, sigurohuni që keni versionin më të fundit të Instagram.Shkoni në Apple App Store ose Google Play Store për t’u siguruar që keni instaluar të gjitha azhurnimet më të fundit. Pastaj hapni aplikacionin Instagram dhe shkoni te Settings.Tjetra zgjidhni Llogaria dhe pastaj Fshihet Kohët e fundit. Nga atje, do të jeni në gjendje të riktheni çdo postim që keni fshirë në 30 ditët e fundit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga