LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Instagrami ndalon disa përdorues të publikojnë fotografi në story

5 Shkurt 2021, 12:14, Tech CNA
Instagrami ndalon disa përdorues të publikojnë fotografi në

Instagram po planifikon një ndryshim në aplikacion. Shumë prej përdoruesve nuk do të mund të postojnë më video ose story në aplikacion.

Kompania ka njoftuar ndryshimin duke iu dërguar një mesazh përdoruesve të cilët janë përzgjedhur për të mos hedhur më story në Instagram.

“Ne dëgjojmë nga komuniteti ynë se ata duan të shohin më pak postime në histori”, fillon njoftimi. “Gjatë këtij testi, nuk do të jeni në gjendje të shtoni një postim në Storyn tuaj., shkruhej më tej në njoftim.

Ndarja e postimeve në histori është një praktikë mjaft e zakonshme, megjithëse krijon situata ku do të shihni një postim në burimin tuaj dhe pastaj menjëherë do të shihni atë post të kopjuar në historitë e mikut tuaj.

Sado e bezdisshme të jetë kjo situatë, vlen të përmendet se ndarja e postimeve në histori është se sa artistë, biznese dhe organizata marrin para përdoruesve, për shkak të algoritmit të Instagram që favorizon miqtë dhe familjen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga