LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ora inteligjente nga Facebook/ Do të përdoret për të ruajtur të dhënat tuaja shëndetësore

15 Shkurt 2021, 13:53, Tech CNA
Ora inteligjente nga Facebook/ Do të përdoret për të ruajtur

Facebook, kompania e mediave sociale që padyshim kujdeset shumë për të dhënat e përdoruesve , thuhet se po zhvillon një orë inteligjente.

Facebook dëshiron të zhvillojë orën inteligjente që mund të përdoret për komunikim, por gjithashtu ka ndërtuar një numër të sensorëve të fitnesit dhe shëndetit.

Sipas një raporti nga ?The Information?, ora do tëprezantohet në vitin 2022 dhe do të përdorë sistemin operativ Android Wear OS. Deri më tani, Facebook nuk ka pranuar të komentojë. Nuk është sekret që rrjeti social dëshiron të jetë më i pranishëm me pajisjet e veta në të ardhmen.

Përpjekjet e mëparshme për të sjellë një telefon inteligjent Facebook në treg kanë dështuar. Kompania ka qenë më e suksesshme me kufjet e saj VR nga prodhuesi Oculus.

Syzet AR janë gjithashtu në zhvillim.Pyetja mbetet nëse përdoruesit tani dëshirojnë t?ia besojnë të dhënat e tyre shëndetësore rrjetit, i cili ka rënë në mosrespekt në vitet e fundit për shkak të trajtimit të të dhënave dhe politikës së tij të përgjithshme të informacionit.

Tregu është gjithashtu mjaft konkurrues: Përveç Apple, prodhuesit aziatikë si Samsung dhe Xiaomi janë të përfaqësuar fuqimisht./ CNA.al

Lajmet e fundit nga