LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

LG bën zhvendosjen në teknologjinë televizive Mini-LED në CES 2021

29 Dhjetor 2020, 14:26, Tech CNA
LG bën zhvendosjen në teknologjinë televizive Mini-LED në

LG ka konfirmuar planet për të lëshuar televizorët e saj të parë bazuar në teknologjinë Mini-LED.Risia rrit jashtëzakonisht numrin e burimeve të dritës në panelin e pasëm të TV-së në mënyrë që të ofrojë më shumë “zona të errësimit”.

Këto duhet të ndihmojnë ekranet të rrisin detajet e ndritshme pa u derdhur drita në zonat e errëta përreth.Marka kineze TCL zbuloi TV-të e para që bazohen në teknologji në 2019 dhe Samsung thuhet se do të përgatisë modelet e veta.

LG ka premtuar të tregojë të paktën 10 televizione 4K dhe 8K Mini-LED në CES të këtij viti, i cili po mbahet si një ngjarje virtuale, sesa në Las Vegas si normal, për shkak të pandemisë së koronavirusit.”Burimi i dritës, shkëlqimi dhe kontrasti janë shumë më të larta se ai i televizioneve LCD konvencionale,” tha ai në një njoftim për shtyp ./ CNA.al

Lajmet e fundit nga