LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga kamera tek ekrani/ Detajet më të fundit rreth Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S21+

28 Dhjetor 2020, 14:01, Tech CNA
Nga kamera tek ekrani/ Detajet më të fundit rreth Samsung Galaxy S21

Specifikimet e Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S21 + kanë dalë në internet para prezantimit zyrtar. Zbulimi i fundit duket për të gjithë, por konfirmon gjithçka në lidhje me Galaxy S21 dhe Galaxy S21 + – duke filluar nga madhësia e ekranit dhe kamerat e tyre te variantet dhe dimensionet e magazinimit.  Mostrat e kamerës së Galaxy S21 + dhe Galaxy S21 Ultra janë shfaqur gjithashtu në internet për të sugjeruar fotografi të gjeneratës së ardhshme.

Specifikimet e Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 + ( në pritje)

Në raportin e tij, WinFuture.de ndau specifikimet e Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S21 + . Sipas raportit, Galaxy S21 dhe Galaxy S21 + do të vijnë me modelin e dy kartave SIM (Nano) dhe do të funksionojnë në Android 11 me One UI 3.1 në krye. Të dy modelet gjithashtu pritet të kenë një octa-core Exynos 2100 SoC në tregjet përfshirë Gjermaninë, megjithëse mund të jetë Snapdragon 888 i lëshuar së fundmi në SH.B.A. Galaxy S21 dhe Galaxy S21 + pritet të kenë 8 GB RAM si standard, së bashku me 128 GB dhe 256 GB hapësirë ??të brendshme.

Sa i përket ekranit, Samsung Galaxy S21 raportohet të ketë një Ekran 6.2-inç të plotë + HD (1,080×2,400 piksel) Infinity-O Display me ekran Dinamik AMOLED 2X dhe densitet pixel 421ppi. Galaxy S21 +, nga ana tjetër, mund të ofrojë të njëjtën ekran në madhësi 6.7 inç dhe 394ppi dendësi pikseli. Të dy telefonët gjithashtu pritet të kenë shpejtësinë e rifreskimit 60-120Hz, 1,300 pika të shkëlqimit të pikut dhe një mbrojtje Gorilla Glass 7 në krye.

Galaxy S21 dhe Galaxy S21 + pritet gjithashtu të kenë një konfigurim të trefishtë të kamerës së pasme që strehon një sensor primar 64 megapiksel me një lente telefoto f / 2.0 në krye, një sensor dytësor 12 megapiksel me një lente f / 2.2 me kënd ultra të gjerë , dhe një sensor terciar 12 megapiksel me lente me kënd të gjerë f / 1.8. Lentet primare dhe terciare të konfigurimit mund të kenë mbështetje për stabilizimin optik të imazhit (OIS). Konfigurimi i kamerës pritet të ofrojë zoom optik 3x “hibrid”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga