LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri më 1 janar/ A do të jetë i juaji në listë?

27 Dhjetor 2020, 13:16, Tech CNA
WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri

WhatsApp së shpejti do të ndalojë së punuari në miliona telefonë, që do të thotë se shumë njerëz do të hyjnë në 2021 pa qasje në aplikacionin e njohur. Njerëzit me smartphone të vjetër duhet të paralajmërohen që aplikacioni mund të ndalojë së punuari për ta vitin e ardhshëm nëse nuk azhurnojnë softuerin e tyre.

Kjo do të thotë se u kanë mbetur vetëm dy javë nëse nuk duan të fillojnë të përdorin platformën e bisedës në një pajisje të përputhshme.Sipas News.18.com , disa smartphone të vjetër nuk do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp në 2021.

Ajo tha se WhatsApp do të ndalojë së punuari për njerëzit që janë duke përdorur një iPhone që nuk është azhurnuar në softuerin iOS 9 ose më të ri. Përdoruesit e Android që nuk kanë sisteme operative 4.0.3 ose më të reja gjithashtu thuhet se do të preken.

Nëse keni një iPhone 4 ose më të vjetër nuk do të jeni në gjendje të azhurnoheni në softuer më të ri.Disa pajisje Android si Motorola Droid Razr dhe Samsung Galaxy S2 gjithashtu funksionojnë ende me softuer të vjetëruar. Nëse keni një telefon të vjetër, mund të dëshironi të azhurnoni në softuerin më të ri të mundshëm, në mënyrë që të mos tërhiqeni vitin e ardhshëm.

Përdoruesit e Apple duhet të shkojnë te Cilësimet dhe më pas “Të Përgjithshme” dhe “Rreth” për të parë se çfarë versioni softueri po përdorin.Në Android duhet të shkoni te Settings dhe më pas “About Phone”.Përndryshe, mund t’ju duhet të azhurnoni në një celular pak më të ri. Një pjesë e faqes në internet të WhatsApp zbulon me cilat sisteme operative është në përputhje.Përdoruesit që duhet të azhurnojnë do të paralajmërohen në vetë aplikacionin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga