LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i ditës, 12 nëntor 2020

12 Nëntor 2020, 07:03, Horoskopi CNA
Horoskopi i ditës, 12 nëntor 2020

Që të shkoni më mirë me një person të rëndësishëm, nuk mund të mbështeteni thjesht në sensin tuaj të humorit, sepse ky person mund të mos ketë një të tillë! Duhet ta kuptoni që një marrëdhënie duhet të ndërtohet ngadalë me kalimin e kohës. Thjesht tregohu vazhdimisht i sjellshëm dhe vazhdimisht miqësor.

Dikush po ju beson vërtet tani, dhe niveli i presionit që ata po ju ushtrojnë mund të fillojë të ndihet si një barrë. Kjo ndjenjë e detyrimit në rritje nuk do të zhduket shpejt, veçanërisht pasi që ky person duket se kënaqet duke ju bërë përgjegjës për lumturinë e tyre.

Binjakët

Paratë mund të jenë një temë bisede sot, por nuk keni pse të bashkoheni nëse nuk dëshironi. Financat tuaja janë biznesi juaj, dhe nëse nuk ju pëlqen të ndani informacion, mos e bëni. Ka një kohë dhe një vend për të diskutuar financat personale, por nuk është kjo.

Gaforrja

Të organizoheni për momentin është një ide e mirë. Kjo do t?ju ndihmojë të jeni më të përgatitur për kthesat që ka të ngjarë të vijnë në rrugën tuaj. Do të ishte në interesin tuaj më të mirë të kontrolloni dy herë që ajo që mendoni se po ndodh tani është në të vërtetë ajo që po ndodh vërtet!

Fitorja është fitore, kështu që pse po përpiqeni të minimizoni arritjen tuaj të fundit? Mos u tregoni modest vetëm sepse dëshironi të bëni përshtypje tek dikush. Eshtë humbje kohe të fshehësh aftësitë tuaja. Ju keni të drejtë të jeni krenar për veten tuaj. Nëse jeni të shqetësuar se njerëzit e tjerë do të bëhen xhelozë, ky është problemi i tyre.

Virgjëresha

Sot, mund t?ju duket e lehtë që të bëni gjëra që dikur ishin të vështira për ju. Qe nga të kuptuarit sesi të vendosësh në punë një pajisje elektronike të komplikuar e deri tek të folurit në mënyrë hapur, gjërat e vështira thjesht nuk do të duken më kaq të vështira! Ju do të merrni një nxitje të këndshme të egos nga të gjitha aftësitë tuaja.

Peshorja

Mënyrat tuaja të vjetra për të shmangur konfliktin nuk po funksionojnë shumë mirë tani, prandaj duhet të provoni një taktikë tjetër! Përpjekja për të mbajtur kokën ulur dhe gojën mbyllur ka funksionuar mirë në të kaluarën, por keni të bëni me një turmë të re ose dinamikë të re. Shanset janë që njerëzit do të befasohen aq shumë me ju.

Akrepi

Udhëtimet janë në mendjen tuaj tani, veçanërisht udhëtimet në vende të largëta. Por nëse udhëtimet nuk janë të mundura tani, thjesht do të duhet të kënaqeni në një mënyrë më krijuese. Ju nuk duhet të investoni shumë kohë ose para për t?i dhënë vetes një arratisje nga realiteti.

Shigjetari

Ju nuk mund të skualifikoni mendimin e dikujt thjesht sepse nuk përputhet me mendimin tuaj. Ç?kuptim ka që të gjithë të bien dakord me ty gjatë gjithë kohës? Nuk është kënaqësi të jesh i rrethuar nga njerëz që bien dakord me gjithçka që thua. Mos u tregoni shumë dogmatik në bindjet tuaja, dhe jini të hapur për të dëgjuar anën tjetër të argumentit.

Bricjapi

Inteligjenca juaj ju mundëson të vlerësoni çdo situatë në sekonda, prandaj besoni më shumë tek vetja! Sado që njerëzit e tjerë të përpiqen t?ju bindin të ndryshoni mendim, mos e bëni nëse nuk dëshironi. Jeni shumë i zgjuar për të qenë një dele që thjesht ndjek të tjerët përreth.

Bëhuni më të drejtpërdrejtë me komunikimin tuaj sot. A po përpiqeni të shmangni një diskutim të vërtetë? Mos u shqetëso. Çdo stres i shkaktuar nga të folurit do të jetë shumë më pak se stresi që po i shkakton vetes duke shmangur bisedat. Ju nuk keni asgjë për të humbur dhe gjithçka për të fituar.

Peshqit

Nëse keni mundësi, ftoni disa njerëz të tjerë për një drekë. Ndarja e dashurisë tuaj duke ndarë ushqimin tuaj do të jetë një përvojë shumë e dobishme për ju dhe miqtë tuaj. Në aspektin profesional parashikohet të merrni disa lajme të gëzueshme.

Lajmet e fundit nga