LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mosha ideale kur duhet të martoheni sipas shenjës së horoskopit

6 Nëntor 2020, 15:21, Horoskopi CNA
Mosha ideale kur duhet të martoheni sipas shenjës së horoskopit

Dashi është një shenjë që ka dëshirë të ketë një partner besnik përgjatë gjithë jetës. Edhe pse kanë dëshirë të ndihen të lirë. Dashi me shumë gjasë duhet të martohet në moshën 22-23 vjeçar.

Stabiliteti familjar është një preferencë e demit. Dashuria, martesa dhe një familje e lumtur është qëllim që demi duhet ta arrijë në fillim të të 20-ave.

Binjakët

Është e vështirë te përcaktohet një moshe martese për personat e kësaj shenje sepse shpesh ata ecin në drejtime të ndryshme dhe nuk janë te qarte për atë qe duan të bëjnë. Më mirë le të vendosin për një lidhje serioze pas moshës 30 e me saktësisht rreth te 35-ave.

Gaforrja

Gaforrja është shenjë e dashur, mirëpo mosha ideale për t?u martuar është rreth 29 apo 30 vjet.

Luani është në dashuri me dashurinë. Mosha më e mirë për t?u martuar është rreth të 25-ave.

Virgjëresha

Të lindurit në këtë shenjë zakonisht martohen herët në jetë. Ndoshta edhe më herët se të 20-tat.

Akrepi

Personat e kësaj shenje zakonisht kanë dëshirë të shijojnë vitet e tyre të beqarisë. Prandaj mosha ideale e të lindurve në këtë shenjë është rreth 27 deri 30 vjeç.

Shigjetari

Mos provoni romanticitetin nëse nuk shpresoni të martoheni me të në të ardhmen. Për këtë shenjë mosha ideale është 30 vjeçare.

Bricjapi

Është një shenjë që do të ndihet rehat dhe të sigurt me partnerin para se të vendosin për martesë. Mosha 25-vjeçare është e duhura.

Ujorët

Ujorët kanë nivel të lartë të energjisë, entuziazmit dhe të jetës. Ata nuk mund të presin për t?u martuar. Mirëpo ju duhet të prisni moshën të paktën deri në 20 vjet.

Peshqit

Peshqit duhet të presin moshën 30-vjeçare deri sa të ndihen të sigurt për partnerin e tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga