LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi i ditës së sotme sipas Paolo Fox/ Zbuloni çfarë ka parashikuar astrologu për punën dhe financat tuaja

2 Nëntor 2020, 09:02, Horoskopi CNA
Horoskopi i ditës së sotme sipas Paolo Fox/ Zbuloni çfarë

Marsi është në një aspekt të veçantë, ju jeni nervoz dhe i trazuar , si në punë ashtu edhe në jetën tuaj private. Me siguri do të jeni paksa të tepruar, dhe ndonjëherë edhe shumë agresiv, pasi Marsi është në shenjën tuaj. Por do të jetë e mjaftueshme të jesh i vëmendshëm ndaj qëndrimit tuaj ndaj të tjerëve dhe prirjes për t?i ngacmuar ata për t?i bërë ata të reagojnë.

Me Diellin në kundërshtim, në këtë fillim të javës duhet t?i kushtoni vëmendje mënyrës se si lidheni me të tjerët. Ju jeni paksa të dyshimtë tani për të qenë në gjendje të ndërtoni një marrëdhënie të vërtetë. Dhe nëse jeni në një lidhje mund të ketë tensione të forta mes jush në fillim të javës, dhe ndoshta edhe këtë të hënë. Ky nuk është i ri, është i njëjti problem, i cili do të shprehet në marrëdhënien tuaj me partnerin që mund të ankohet për nevojën e lirisë. Kujdes nga xhelozia!

Binjakët

Ju do t?i bëni vetes shumë pyetje gjatë kësaj kohe, gjë që nuk është asgjë e re, përveç se ato do të kenë të bëjnë me tema më serioze dhe më të thella, të cilat preferoni t?i shmangni në kohë normale. Kuptimi i jetës dhe zgjedhjet që ju kanë kushtëzuar deri më tani, arsyeja e shqetësimeve dhe madje edhe ankthet që ndonjëherë ju kalojnë pavarësisht nga ju. Do të zbuloni se do ta keni të vështirë të kontrolloni këto mendime, por nuk do të zgjasë shumë, duhet durim.

Gaforrja

Mund të ndiheni disi të pamotivuar, por kjo është një kohë e mirë për të treguar, ekspozuar krijimet tuaja ose përfshiheni dhe merni vëmendje për aftësitë tuaja. Të gjithë gjatë kësaj periudhe, e cila do të zgjasë deri në mbrëmjen e 21 nëntorit, do të duhet të tregojnë, të ndiejnë se çfarë vlejnë dhe për çfarë janë të aftë. Ekziston një dëshirë për rritje, dhe viti i ardhshëm sigurisht që do të jetë më i mirë.

Në përgjithësi, ju jeni më pak miqësor se zakonisht kur bëhet fjalë për të bërë kompromis. Ndonjëherë është për shkak se zbuloni se nuk vlerësoheni sa duhet, ose sepse vetë nuk ndiheni të aftë për këtë. Ju gjeni komplekse ose frikëra që mund të nxjerrin në pah dobësitë tuaja. Situata nuk përmirësohet nëse ndjeheni të injoruar, për shembull. Ose nëse mendoni se njerëzit e tjerë janë më mirë dhe se nuk jeni më i miri në klasë.

Virgjëresha

Puna dhe çështjet financiare do të jenë përparësia juaj, do të jeni shumë bindës sepse do të keni fjalët e duhura për të qenë bindës. Ju do të dini në mënyrë instiktive se çfarë do të ndikojë në bashkëbiseduesin tuaj, si në jetën tuaj profesionale ku do të ketë shumë kontakte, ashtu edhe në jetën tuaj private, do të jeni më të kërkuar se zakonisht. Ndoshta sepse ne do ta vlerësojmë këshillën tuaj, gjithnjë me mend të përbashkët.

Peshorja

Disa shqetësohen për gjendjen e tyre ekonomike, madje edhe për të ardhmen, si dhe për nevojat e tyre. Ndoshta do të duhet të kërkoni më shumë brenda pak ditësh ? mund të jenë aq para sa mund të tregojnë dashuri. Nevojat tuaja do të plotësohen, keni nevojë për më shumë garanci nga të tjerët dhe për shumë nuk është më e mundur të shtyheni.

Akrepi

Viti i ardhshëm do të jetë i gjallë dhe, për disa, i shënuar nga padurimi. Ju do të merni më shumë përgjegjësi, ndoshta edhe sepse të tjerët do të duken më të ngadaltë për të reaguar dhe për të përmbushur pritjet tuaja se zakonisht. Ju do të jetoni një kohë të mrekullueshme për disa muaj, me mundësi për të kapur, suksese që mund t?ju bëjnë të vini re. Por për momentin, ne duhet të jemi të durueshëm, edhe nëse shërimi është afër.

Shigjetari

Do të fillojë një periudhë reflektimi, vlerësimi, zhvillimi i qëllimeve të reja që do të arrini kur Dielli të hyjë në shenjën tuaj më 21 nëntor. Ndoshta do të përgatisni edhe një ?ëndërr? të madhe, një projekt që do t?ju mbajë të zënë gjatë gjithë vitit të ardhshëm. Sa për këtë javë, ju do të vizitoni miqtë dhe të afërmit, një vëlla ose motër për shembull.

Bricjapi

Tani jeni në komandë dhe përparësia juaj do të jetë një ose më shumë projekte ndërtimi, nga më i vogli te më i rëndësishmi. Gjithashtu ju keni ose së shpejti do të keni në mendje një ide që do të përpiqeni ta realizoni por do të duhet të prisni deri më 4 nëntor që të jeni në gjendje të flisni për këtë ose ta realizoni sepse për sa kohë që Mërkuri është retrograd, nuk do të jeni të kënaqur me atë që mund të arrini.

Merrni seriozisht përgjegjësitë tuaja, por tani është më mirë të mos e bëni këtë duke marrë parasysh kufizimet që për fat të keq mund të ndikojnë në zgjedhjet tuaja. Do të jetë thelbësore të jetosh mirë për të mësuar të bësh kompromis, edhe nëse është paksa i nxituar për shkak të kundërshtimit të Diellit dhe Uranit. Shmangni marrjen shumë seriozisht të gjërave, këtë javë Venusi do të hyjë në Peshore dhe gjithçka do ju duket më e lehtë.

Peshqit

Kjo është një kohë e mirë për të lindurit e shenjës. Do të jeni mendërisht më të fortë dhe më të sigurt me të tjerët, më të hapur se zakonisht dhe natyrisht kjo do të rrisë shanset tuaja. Në çdo rast, meqenëse do të keni një mendje të hapur, do të jeni në gjendje t?i kapni ato në kohën e duhur, optimizmi juaj do të jetë në maksimumin e tij. Dielli takohet me Merkurin dhe mund të keni një shkëmbim shumë interesant dhe informues me një të dashur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga