LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhja e partnerit/ Këto janë shenjat më kërkuese të horoskopit në një marrëdhënie dashurie

9 Nëntor 2020, 14:54, Horoskopi CNA
Zgjedhja e partnerit/ Këto janë shenjat më kërkuese të

Shumica e njerëzve e jetojnë marrëdhënien e tyre të dashurisë në një mënyrë shumë spontane dhe të natyrshme, e japin atë ditë për ditë pa planifikim dhe presion të veçantë, dhe madje as duke e vënë atë në anën tjetër. Të tjerët, nga ana tjetër, kanë pritje shumë të larta që nga fillimi, dhe megjithëse kjo mund të jetë një nxitje shtesë për të zhvilluar marrëdhënien, ajo mund ta bëjë atë edhe më komplekse. Zakonisht janë profile karakteri të përcaktuara mirë dhe janë pjesë e këtyre shenjave të zodiakut.

Shigjetari

Mungesa e racionalitetit të Shigjetarit shpesh e çon atë në situata të gjalla që nuk janë të lidhura plotësisht me realitetin, përkundrazi: ai udhëhiqet pothuajse gjithmonë nga ndjenjat e tij dhe në parim është shumë kërkues ndaj partnerit, sepse ky i fundit bëhet qendra e botës sipas vizionit të tyre të gjërave dhe prandaj bëhet gjithashtu shkak i ndërprerjes së hershme të marrëdhënies.

Gaforrja

Gaforrja bëhet një perfeksionist kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një shoku të mundshëm: pavarësisht se kanë shije shumë të përcaktuara në lidhje me modelin ideal fizik dhe të karakterit, ata shpesh bien në dashuri me njerëz që janë krejtësisht të ndryshëm nga ky model. Marrëdhënia bëhet diçka që ekziston për ta bërë partnerin (ose partnerin) sa më afër idealit të përsosjes.

Peshqit

Ata shpesh kanë tendencë të vuajnë në dashuri edhe për shkak të një natyre thellësisht të besueshme dhe pasionante ndaj gjysmës së tyre: dashuria e tyre nuk njeh kufij, dhe shpesh i bën ata të humbin kontaktin me realitetin, duke e bërë partnerin e tyre të idealizojnë deri në atë pikë kur e fundit fillon të zbulojë defekte, Peshqit përgjigjen me një qëndrim zhgënjimi.

Binjakët

Binjakët kanë nevojë për një partner që nuk ka një personalitet veçanërisht të fortë dhe të vendosur: në fund të fundit, ata priren të marrin frenat e marrëdhënies deri në atë pikë sa kjo të bëhet një lloj “shtojce” e të njëjtit Binjak, partneri i të cilit bëhet si një element “E dobishme” për egon e vet dhe jo si një element dominues./ CNA.al

Lajmet e fundit nga