LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për secilën shenjë

8 Nëntor 2020, 09:31, Horoskopi CNA

Edhe nëse Hëna është në gjendje të shkëlqyeshme, ka ende shumë probleme për t’u zgjidhur dhe dyshimet për t’u përgjigjur , madje edhe në një nivel pune. Nuk është një periudhë e lehtë dhe kjo varet edhe nga lajmet negative që vijnë nga jashtë. Sidoqoftë, pas disa javësh, yjet do të kthehen në favorin tuaj.

Kjo ditë mund t’ju çojë të përballeni me disa konflikte ose keqkuptime sidomos me partnerin tuaj. Në një nivel pune, Hëna nuk ju ndihmon dhe ju mund të përjetoni bezdi dhe të jeni veçanërisht intolerantë me ata që ju rrethojnë.

Binjakët

Ky moment favorizon sferën sentimentale . Nëse ekziston dikush për të cilin jeni të interesuar tani, këshilla është të bëni hap përpara dhe të demonstroni atë që ndjeni. Shtë një ditë që do t’ju ftojë të takoheni, të shihni njerëz të rinj dhe në përgjithësi të ringjallni jetën tuaj shoqërore.

Gaforrja

Disa raporte duhet të trajtohen me shumë kujdes këtë të Dielë . Për shembull, me ata që kanë lindur Dash dhe Bricjap, do të ishte më mirë të shmangni çdo lloj konflikti në mënyrë që të mos e degjeneroni situatën.

Me Hënën në shenjën tuaj të zodiakut, ndjenjat favorizohen . Ju mund ta shijoni në maksimum marrëdhënien me partnerin dhe familjen tuaj. Sidoqoftë, në nivelin e punës do të ishte e preferueshme të shmangen rreziqet ekonomike . Nuk është një kohë që favorizon investime të rëndësishme ose vendime të rrezikshme: është më mirë të presësh për momente më të mira.

Virgjëresha

Tani është koha për të sqaruar sentimentalisht , veçanërisht nëse po kaloni një periudhë të mbushur me probleme. Tani është thelbësore të përpiqesh t’i zgjidhësh ato me qetësi duke u përpjekur të kuptosh se çfarë është e gabuar. Sipas astrologut, kjo është një periudhë që ju lejon të vendosni bazat për një 2021 të shkëlqyer .

Peshorja

Dita e sotme favorizon familjen dhe ndjenjat . Atmosfera duket të jetë shumë më e lehtë se disa javë më parë dhe megjithëse Jupiteri dhe Saturni janë disonantë ju përsëri do të keni mundësinë të hiqni pak kënaqësi . Për disa javë më shumë do të duhet të përballeni me këto pasoja negative, por falë optimizmit tuaj të lindur do të jeni në gjendje t’i kapërceni ato.

Akrepi

Tani është koha për të gjetur kompromisin e duhur në dashuri edhe nëse keni përjetuar probleme në të kaluarën. Kushdo që po përballet me ndonjë problem burokratik ose ligjor do të duhet të përdorë këshillat e një profesionist për të qenë në gjendje të merret me të.

Shigjetari

Dita e sotme do të jetë pozitive për ju sa i përket sferës së ndjenjave : dashuria mund të jetohet me shumë harmoni dhe zemër të lehtë. Në një nivel profesional, ju mund të shfrytëzoni njohuritë tuaja për të zgjidhur një problem ose për të rifilluar një projekt.

Bricjapi

Diçka duket se nuk po shkon në drejtimin e duhur, por gjithsesi nuk është rasti të derdhni disponimin tuaj të keq te partneri juaj. Ndoshta ndiheni shumë i lodhur dhe idetë tuaja janë turbulluar : ngjarjet e fundit në fakt mund të kishin turbulluar planet tuaja dhe ju kishin hutuar.

Kjo e diel nuk duket se është shumë pozitive për ju, që rrezikoni të zemëroheni edhe për një gjë të vogël me askënd . Këshilla për ju është të mësoni se si t’i menaxhoni më mirë këto emocione negative dhe të shmangni thënien e gjërave që nuk i doni vërtet.

Peshqit

Këtë të Dielë, takimet e reja mund të jenë vendimtare . Në një nivel pune mund të përfitoni nga Mërkuri, i cili do t’ju japë një pajisje shtesë posaçërisht për profesionet që kanë të bëjnë me komunikimin. Në muajt e ardhshëm, gjërat do të vazhdojnë të përmirësohen, kështu që këshilla është të braktisni tendencat tuaja pesimiste dhe të shikoni të ardhmen me pozitivitet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga