LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët

8 Nëntor 2020, 12:46, Horoskopi CNA
Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për

Çiftet do të përjetojnë disa trazira, veçanërisht ata që tashmë kanë kriza të hapura, megjithatë,  gjithçka do të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur, për ata që do të gjejnë një mënyrë për të takuar njëri-tjetrin,  pa qenë shumë të rëndë. Beqarët mund të marrin vendime të ndryshme sesa në të kaluarën,  por vetëm për të kuptuar se cili është këndvështrimi i të tjerëve dhe të veprojnë në përputhje me rrethanat.

Çiftet nuk duhet ta akuzojnë veten e tyre për çështje përtej marrëdhënies, pasi do të duhet të jenë më mbështetës. Ndoshta, ekzistojnë disa perceptime të gabuara në lidhje me gjendjen aktuale të partnerit.  Beqarët do të njihen edhe më mirë, edhe pse situata është e komplikuar. Është e qartë se i gjithë konteksti mund të ndikojë negativisht tek disa.

Binjakët

Çiftet me siguri do të gjejnë një mënyrë për të takuar dhe kryer të gjitha ato aktivitete të përditshme, pa lënë pas dore asnjë aspekt, madje as atë emocional. Beqarët do të marrin vendime që, për momentin, mund të duken të pakuptimta, por që sigurisht mbrojnë ndjenjat e tyre dhe të të tjerëve.

Gaforrja

Çiftet duhet të kenë atë ndjenjë shtesë të përgjegjësisë, e cila mund të përmirësojë ndjeshëm marrëdhënien. Do të ketë ngritje dhe ngritje në fillim të javës, pastaj duke shkuar drejt përmirësimit gjatë fundjavës.  Beqarët do ta vendosin veten e tyre ne radhe të parë, duke ditur që kanë rrezikuar me marrëdhëniet më të fundit.

Çiftet do të bëjnë disa gabime, por në fund të fundit partneri është padyshim i denjë për besim . Së bashku ne mund të bëjmë një ndryshim. Beqarët do të kenë disa arsye më shumë për të reflektuar mbi veten e tyre, në vend që të dalin dhe të kërkojnë një shok shpirti rastësisht, pa një vizion të vërtetë për të ardhmen.

Virgjëresha

Çiftet do të duhet të jenë shumë më mbështetës se zakonisht, për ta bërë partnerin të kuptojë se ata janë në një harmoni totale. Ju me siguri nuk doni të humbni, të gjitha gjërat e mira janë bërë deri më tani.   Beqarët do të përpiqen të jenë më të qetë, duke u marre me hobet e tyre, por pa u dhënë shumë frymë disa miqësive.

Peshorja

Çiftet do të sqarojne disa situata ballë për ballë, ndërsa do të lënë disa plotësisht të pasigurta, duke shpresuar se fati do të bëjë pjesën tjetër. Mund të jetë një strategji e mirë, por nuk duhet të mbështeteni shumë në të.  Beqarët do kushtojne me shumë vëmendjen ndaj vetes, por jo domosdoshmërisht do të jenë në gjendje t?i japin shanse të gjithëve . Do të ishte shumë më e përshtatshme të provohej me sinqeritet.

Akrepi

Çiftet do të preferojnë të bëjnë të qarta disa pika. Është më mirë të filloni me një ngadalësi të vogël, për të shmangur përballjen me gjithçka së bashku, duke ndryshuar reagimet e partnerit. Beqarët do jenë të zënë, duke marrë parasysh se ka shumë lajme në çdo fushë të jetës së tyre. Do të ishte e këshillueshme që të mos e teproni me punën dhe të merrni ca kohë për veten tuaj.

Shigjetari

Çiftet do të duhet të mbështesin njëri-tjetrin dhe të përpiqen të ndajnë sa më shumë që të jetë e mundur. Do të jetë një mënyrë e dobishme për të mos u rënduar shumë, duke e lënë tjetrin të hyjë në jetën tuaj. Do të jetë e rëndësishme, veçanërisht në marrëdhëniet më të reja. Beqarët kërkojnë histori, por për momentin është e vështirë të takosh dikë që mund të ndajë një vizion të tillë . Më mirë të provosh me dialog dhe të presësh kohë më të mira.

Bricjapi

Çiftet do të bëjnë pikërisht atë që bëjnë gjithmonë,  por me më shumë shpërqendrim. Ka çështje të tjera që i shqetësojnë të dy tani , por ne duhet të kemi forcën për t’i përmbushur.Beqarët  nuk do mund të vendosin shumë zell në disa takime,  sepse në të vërtetë nuk është koha për të ekzagjeruar, veçanërisht nëse jeni në fillim të një të njohuri.

Çiftet nuk duhet të lejojnë që çështjet e vogla të përditshme të  ndikojnë në qetësinë e arritur me vështirësi . Do të ishte e natyrshme, në fakt, të lësh të shkojë në një moment, por do të duhet të rezistosh. Beqarët do nxjerrin në pah disa çështje kritike,  jo të tyret, por të atyre që takojnë. Sigurisht që kjo nuk do t’i pëlqejë shumë atyre që kanë pasiguri të mëdha.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni përpara një javë dashurie, përvoja intime dhe romantike, të cilat ka shumë të ngjarë të lënë një gjurmë të qëndrueshme. Nëse nuk jeni i përfshirë, përdorni këtë javë për të bërë njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg./ CNA.al

Lajmet e fundit nga