LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Procesi i PD-së është një farsë”/ Basha i përgjigjet Ramës: Ai i ka harruar zgjedhjet

10 Tetor 2020, 09:48, Politikë CNA
“Procesi i PD-së është një farsë”/ Basha i

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur sot në lidhje me deklaratat e bëra nga kryeministri Edi Rama për procesin e votimit të kandidatëve të PD-së.

Ndërsa Rama e ka cilësuar si farsë këtë proces, Basha tha se për 22 vjet karriera e kryeministrit është ngritur mbi parime antidemokratike dhe se refuzon t?i bindet rregullave të garës.

?Mos prisni ju që ai të vlerësojë një proces demokratik. Për 22 vjet karriera e tij është ngritur mbi parime antidemokratike. Për 22 vite ai refuzon t?i bindet rregullave të garës. Ai nuk organizon garë në PS, i ka harruar zgjedhjet. Dje siç e patë u zhvilluar një aktivitet dhe fjalim 3 orësh vetëm për të justifikuar mbajtjen në kryesi të njerëzve që janë në listën e zezë të DASH si Vangjush Dako.?-tha Basha.

Lajmet e fundit nga