LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Fajin e arratisjes së shqiptarëve e gjen te Enver Hoxha”/ Gazetari për Ramën: Aman na e kurseni edhe nje dekadë!

9 Tetor 2020, 19:32, Politikë CNA
“Fajin e arratisjes së shqiptarëve e gjen te Enver Hoxha”/

Pas Asamblesë së PS, ku kryeministri Edi Rama mbajti një fjalim prej më shumë se dy orësh, gazetari Romir Saraci thotë se fajin që arratisen shqiptarët ai e gjen tek Enver Hoxha.

Saraci bën thirrje të ulet pak parashikimi pasi do arratisen edhe ata pak që kanë mbetur gjallë nga koha e Enverit. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari thekson se ishte më interesante ajo teza ?fajin e ka Saliu?

?Ka 23 vite ne pushtet, 30 angazhim politik, ca ne korrespodence, dhe fajin qe arratisen shqiptaret e gjen tek Enver Hoxha, qe ne 40 vite te pas luftes qeverisi vetem 3 vite me shume se ai! Aman na e kurseni edhe nje dekade! Uleni pak parashikimin, se do arratisen edhe ata pak qe kane mbetur gjalle nga koha e Enverit, e jo me ata qe kane lindur ne kohen kur merhumit i ishte harruar edhe emri!
Ishte me interesante ajo teza ?fajin e ka Saliu?, shkruan gazetari./CNA.al

Lajmet e fundit nga