LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lista e PD në Tiranë/ Basha nuk kandidon Abi Malltezin

9 Tetor 2020, 17:36, Politikë CNA
Lista e PD në Tiranë/ Basha nuk kandidon Abi Malltezin

Ndërkohë që sot është publikuar lista e Tiranës me 140 deputetë, bie në sy se mungon emri i  Jamarbër Malltezit.

Malltezi është një nga personat më aktivë dhe më të ashpër të qeverisë Rama që ndoshta ka folur më shumë sesa duhet dhe i ka prishur punë marrëveshjes Rama-Basha dhe kreut të Republikës së Re i cili në fakt një sy e mban shkelur tek kryeministri.

Nga ana tjetër Lulzim Basha i cili mban kokën ulur dhe nuk flet për skandalin e inceneratorëve thjesht dhe vetëm ka gënjyer këto kohë për të çuar padinë penale për skandalin e incneratorëve i cili fillon në Elbasan,Fier, shkon në Tiranë dhe paguhen disa dhjetëra milionë euro. Edhe pse këta inceneratorë ende nuk janë ndërtuar ata vetëm janë paguar nga xhepat e shqiptarëve.

Lulzim Basha e ka shmangur Abi Malltezi i cili është anëtar kryesi dhe ndoshta do të justifikohet se do ta futë atë në përqindjen që ka kryesia, por fakti është një dhe vëtëm një: Abi Malltezi nuk është aty ku duhet në listën e Bashës, siç ka ndodhur me një pjesë të madhe të anëtarëve të kryesisë të cilët janë futur në votim edhe pse mund të futeshin me përqindjen e kryesisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga