LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik/ “Tallet” me presidentin: Ka marrë varrezat me radhë

9 Tetor 2020, 15:44, Politikë CNA
Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik/

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ftesës së presidentit Ilir Meta për debat publik.

Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS, Rama u shpreh se Meta duhet të bëjë se pari debatin me Monika Kryemadhin për tu marrë vesh kush është kryetari i LSI.

?Meta thotë hajde në debat, Monika do debat, Luli do debat, vetëm Saliu nuk e do se e di që s është mendim i mirë. Iliri të bëjë njëherë debatin me Monikën kush është kryetari i LSI? Se që Iliri punon për LSI fshehurazi ky është fakt nuk është opinion. Të dy me Monën janë aksionerë në atë ndërmarrje. Është turp i madh që njëri ikën president e tjetrën e le drejtore në ndërmarrje. Pasi ta mundë Monikën në debat, të bëjë debat me Lulin të bëhet kryetar i opozitës e pastaj shohim, po kështu jo! Është presidenti i parë dhe i fundit i një republike që jep dekorata për ata që kanë vdekur, nuk ekziston! Presidentët nuk japin dekorata për ata që kanë vdekur. Dekorata është një simbol që të shquan ty nga të tjetër për të gjallët mes të gjallëve. Ndonjë ditë do i japë dekoratë Skënderbeut me urdhrin e Nënë Terezës. Ka marrë verrezat me radhë s? la njeri pa dekoruar?, u shpreh Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga